V poslední době mě zaujal film Moon (2009), kde je poměrně "realisticky" nastíněna možnost dlouhodobého soužití člověka pouze s přístroji. Určitě je v něm docela dost zajímavých nápadů, které stojí za to vidět a zamyslet se nad nimi...
není to nejnovejší video, ale pojednává o velice zajímavém typu motoru - magnetickém motoru; vím, že to nezapadá tematicky stoprocentně do okruhu přednášek, ale zajímalo by mne, zda se tento typ free energy motoru začne v oblasti infrormačních technologií v budoucnosti využívat.
Existuje mnoho technologií, které se snaží nahradit 40 let klikání, viz článek: http://www.pcworld.com/article/164297/mouse_rip.html
Když vezmeme v úvahu například ovládání PC her, může být něco rychlejšího a přesnějšího než kliknutí prsty? (Viz nová myš od Applu - dotek dvěma prsty nemusí být tak efektivní, pokud nám jde o rychlost a přesnost).
Že by revoluce v používání myši pro ovládání počítače? Nová myš od společnosti Apple má pouze jedno tlačítko, ovšem celý povrch je senzor, který dokáže určit polohu prstu nebo prstů v reálném čase. Díky tomu lze používat různá gesta. Například kliknutí dvěma prsty je ekvivalent pravého tlačítka myši. Další možnosti viz. video na youtube.
V poslední době se v médiích hromadí zajímavé příspěvky k tématu augmentované reality. Někteří již nějaký čas očekávají boom této technologie, zatím se ale využívá víceméně v oblasti reklamy a marketingu (např. Lego : http://www.youtube.com/watch?v=PGu0N3eL2D0&feature=related, Burger King: http://www.youtube.com/watch?v=YhSc9TlCDBI).
Stěžejní využití ale nejspíš přinese využití AR v mobilních telefonech s GPS - pomocí kamery míříte do nějakého prostoru, kde se vám promítají hospody, památky, nádraží a podobně, je to taková extenze mapy :) Tady ukázka Layaru: http://www.youtube.com/watch?v=b64_16K2e08, ale iPhone taky nezůstává pozadu : http://www.youtube.com/watch?v=5fZk0HaIs4s
Vypadá to zajímavě, otázka je, jak hodně se to rozšíří při dnešních cenách telefonů s potřebnou výbavou :/
Myslím, že si ještě dlouho počkáme, než bude tato aplikace masově rozšířená....koneckonců různé mobilní mapové systémy se taky nějak extra neuchytily a to už na to měly dostatek času. Asi je pořád jednoduší se mrknou na net nebo se zeptat :)
koncept rozhraní, které se zabývá hlavně layoutem magazinu dnes a jeho adaptaci v rámci digitalních zařízení (ebook readerů, tabletů). Jedná se defakto adaptaci typografie na možnosti interakce dnešní doby.