Biomedicínska informatika

predsedkyňa oborové rady: Prof. RNDr. Jana Zvárová, DrSc.

Doktorské studium na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy.

Biomedicínská informatika zahrnuje všechny oblasti informatiky v biomedicíně (tj. lékařskou informatiku, zdravotnickou informatiku, medicínskou informatiku a bioinformatiku) a je samostatným interdisciplinárním oborem s vlastním studijním programem.
Studium je jednak nejvyšším stupněm dosažitelným ve vzdělávacím komplexu realizovaném na 1. lékařské fakultě UK v Praze, jednak otevírá možnosti interdisciplinárního doktorského vzdělání v biomedicínské informatice absolventům jiných vysokých škol.


1. LF UK
1. lékařská fakulta UK v Praze > více...

Poskytuje studium v magisterských studijních programech v oborech všeobecné lékařství (6-leté studium v prezenční formě) a zubní lékařství (5-leté studium v prezenční formě). Na fakultě probíhá doktorské studium (Ph.D.) v českém i v anglickém jazyce v oborových radách sdružených v postgraduálním doktorském studiu v biomedicině na UK společně s AV ČR a rezortními ústavy MZ ČR.
Je nejproduktivnější českou lékařskou fakultou v biomedicínském výzkumu, o čemž svědčí jak počty publikací, tak počet grantových projektů a výzkumných záměrů, které jsou na fakultě řešeny.
Vědecká práce a postgraduální výuka na fakultě je soustředěna v teoretických ústavech a probíhá i na klinických pracovištích, společných s nemocnicemi a v oborových centrech.

Výzkumná práce zahrnuje celou šíři biomedicínských teoretických a preklinických oborů a problematiku diagnostických, léčebných a preventivních metod, postupů klinických oborů lékařství a zubní lékařství.
Největší výukovou základnou 1. lékařské fakulty je Všeobecná fakultní nemocnice na Karlově náměstí. Fakulta má svá pracoviště ještě ve FN Na Bulovce s poliklinikou, Fakultní Thomayerově nemocnici, Ústřední vojenské nemocnici a FN Motol.

AV ČR
Akademie věd České republiky > více...

Akademie věd České republiky byla zřízena zákonem č.283/1992 Sb. jako český nástupce dřívější Československé akademie věd. Je soustavou 54 veřejných výzkumných pracovišť. Pracuje zde téměř 7000 zaměstnanců, z nichž více než polovina jsou badatelé s vysokoškolským vzděláním.
Hlavním posláním Akademie věd a jejích pracovišť je uskutečňovat základní výzkum v širokém spektru přírodních, technických, humanitních a sociálních věd. Tento výzkum - ať již svou povahou vysoce specializovaný nebo interdisciplinární - usiluje o rozvoj poznání na mezinárodní úrovni, respektuje však přitom aktuální potřeby české společnosti a domácí kultury. Pracoviště Akademie věd se podílejí na vzdělávání, a to především výchovou mladých badatelů při uskutečňování doktorských studijních programů, ale i pedagogickou aktivitou svých pracovníků na vysokých školách. Akademie též rozvíjí spolupráci s aplikovaným výzkumem a průmyslem. Řada společných mezinárodních projektů i výměny pracovníků se zahraničními partnerskými institucemi upevňují zapojení české vědy do mezinárodního kontextu.

popis oboru
Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2010 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.