fulltext
klíčová slova
a  b  c  d  e  f  g  h  i  j  k  l  m  n  o  p  q  r  s  t  u  v  w  x  y  z 27. prosinec 2010  

ČT a nová média

Od ledna má ČT najet na novou koncepci na příští 3 roky, která předpokládá rozvoj programů ČT v tzv. hybridním televizním přístroji kombinujícím klasické vysílání a internet, nové stránky a portály na webu, přenosy programů na mobily a hlubší práci se sociálními sítěmi.

"Zatím jsme na iPhonu a iPadu pro ČT24, chystáme ČT4 a chtěli bychom, aby i uživatelé přístrojů jiných firem měli možnost sledovat ČT24 nebo ČT4,"

Z řečí pod článkem, na který je odkaz dole, je vidět značná slabina dosavadní podoby interaktivního vysílání/archivu na internetu: ten je trochu poplatný době, kdy vznikal a dodavateli, a pracuje s formáty Windows media a Real video... huh.

  • Blahopřeji, ČT ukazuje že jde opravdu o veřejnoprávní médium a exemplárně podporuje menšiny. Hodně štěstí všem majitelům gayphonů a ostatních zrcátek.
    Nám ostatím by stačil obyčejný x264 stream, který přehraje každý chytřejší telefon, kdyby vás to při vývoji úžasných jablečných aplikací moc neobtěžovalo.
  • Škoda že Fučíkova Kloaka netuší nic o kodeku H264, na kterém primárně staví právě Apple, navíc iPhony jsou letošním vánočním hitem a pokud si někdo chce koupit mobil jiné značky a sledovat ČT24, pak by si měl vybrat takový, na který třeba v budoucnu bude možné nějakou podobnou aplikaci vytvořit. Na iPhony je to totiž celkem "jednoduché".

Ovšem aspoň že ten archiv na webu je. Při tom, jak jsou programy ČT plytké a nabízejí převážně takovou tu rádoby milou, hloupoučkou neškodnou českou emocionalitu, je to možnost, jak se podívat jen na to, co mě zajímá, když mám čas. Určitá možnost, protože do dobré použitelnosti to má ještě daleko. Že televize v médiu internetu dostává čím dál tím zajímavější podoby, naznačují i webové speciály ČT, tj. weby k určitým pořadům. Ocenil sem docela časovou osu k seriálu Vyprávěj, stránku která adaptuje poměrně pokročilý způsob práce s hypermediálním přístupem k archivu.


ČT a nová média