fulltext
klíčová slova
a  b  c  d  e  f  g  h  i  j  k  l  m  n  o  p  q  r  s  t  u  v  w  x  y  z 30. srpen 2011  

EyeOS 2.5 a mobilní internet

Mobilní operátoři v čechách jsou pekelně drazí a rozhodl jsem se, že přejdu k jinému a budu se orientovat na datový tarif, přes který mudu telefonovat pomocí VoIP. A ejhle, operátor mi najednou dokázal dát retenční nabídku, že můžu telefonovat dvakrát tolik a is datovým tarifem mě to vyjde levněj.

Tak si přes léto užívám chytrý telefon N8 s 12Mpix fotoaparátem, GPS a operačním systémem Symbian, který jsem aniž bych to měl nějak v plánu téměř ihned flashnul na novou verzi (hacknutou) a je na něj i můj oblíbený SSh klient Putty, s kterým administruju servery Node9 a tenhle konvergenční. Midnight Commander na mobilu je ale dost titěrný, takže je to jen nouzovka.

No a další novinka, po dlouhé době je opět v provozu EyeOS (eyeos.konvergence.info). Tenhle webový desktop doznal dost změn a nějak sem ho od verze 2 nemohl rozchodit, takže už běží a je dost orientovaný na spolupráci, sdílení souborů, které v něm máte, se spolupracovníky, upload probíhá (v nových prohlížečích) přetažením souboru na web desktop atakdál.

Ještě by to chtělo rozchodit tenhle desktop pro zálohovací zařízení pro ty mobilní hračky a všechno si tam hned sypat, když se člověk chytí na Wifi.


EyeOS 2.5 a mobilní internet

EyeOS 2.5 a mobilní internet