POLYLOGY 2006
(Realizován)Dokumentace projektu
Polylogy jsou série mezinárodních mezioborových setkání konaných formou videokonferencí s využitím technologie Access Grid a wiki. Cílem projektu bylo vyzkoušet aplikaci technologie access grid na mezioborová setkání nad tématy, které zahrnují vědu, nové technologie, umění, humanitní a sociální vědy.
Hlavní myšlenkou a cílem polylogů je objevovat nové formy kooperace a interakce v mezioborové oblasti. Polylogy vychází ze slova "dialog" a předpony "poly-". A protože dialog znamená obvykle rozhovor mezi dvěma lidmi, polylog analogicky značí konverzaci v rámci většího množství lidí. V přeneseném významu "polylogy" označují proces vzájemné komunikace a interakce mezi lidmi a také stroji, která probíhá fyzicky a zároveň virtuálně.
Článek pojednávající o druhém setkání v rámci Polylogů (Game engines / Social engines) vyšel na serveru Lupa.cz pod názvem Hry a jejich sociální aspekty http://www.lupa.cz/clanky/polylogy-2-hry-a-jejich-socialni-aspekty/.
V roce 2006 se uskutečnila čtyři setkání:
Museums of the Future 15.února
Game Engines/Social Engines 29. března
Visualizations in Art and Science 24.května
Unreal engine in interdisciplinary research 16.června
Projekt bude pokračovat v únoru 2007, kdy se uskuteční další setkání na téma interaktivní literatura.
Koncept celého projektu a hlavní koordinaci má na starosti Denisa Kera (Studia nových médií, FF UK), Pavel Sedlák a Michal Máša (CIANT - Mezinárodní centrum pro umění a nové technologie). Za technickou podporu zodpovídají Viliam Šimko a Jan Šebek (oba ze sdružení CIANT). Partneři projektu jsou Georgia Institute of Technology, University of East London a také největší česká access grid laboratoř na Masarykově univerzitě v Brně (Laboratoř pokročilých síťových technologií).