fulltext
klíčová slova
a  b  c  d  e  f  g  h  i  j  k  l  m  n  o  p  q  r  s  t  u  v  w  x  y  z 



Katedra elektronického obrazu

Katedra založena 1. 9. 2008 je členěna na následující ateliéry: Digitální animace, Interaktivní média (vzniklý transformací ateliéru Digitální média) a Performativní média.

Katedra elektronického obrazu sdružuje ateliéry, které primárně pracují s elektronickým obrazem, nebo přesněji s médiem rastrového zobrazování. Jednotlivé ateliéry Katedry elektronického obrazu budou svou náplň hledat v pojmu nová média, kde hlavním tvůrčím prostředkem jsou počítačové technologie, elektronické aplikace, internetové struktury apod. Důležitými body v koncepci katedry jsou termíny interakce a interface, které se v jejím programu slučují do oblasti interaktivní média (Time-based Media) či performativní média (Moving Picture).

vedoucí ateliéru Digitální animace: Mgr. Michaela Thelenová

vedoucí ateliéru Performativní média: Jiří Kovanda

vedoucí ateliéru Interaktivní média: MgA. Pavel Kopřiva Ph.D.

http://digitalove.eu/katedra-elektronickeho-obrazu


FUD UJEP
Fakulta umění a designu, UJEP v Ústí > více...

Fakulta byla akreditovaná v roce 2000.

V současnosti je FUD školou, která za poměrně krátkou dobu své existence dokázala, že je nanejvýš životaschopnou institucí, jejíž význam se nijak neomezuje jen na severočeský region. V rámci Univerzity J. E. Purkyně má nezastupitelnou funkci a stala se respektovanou součástí vysokého uměleckého školství České republiky.

 

Od svého založení se profiluje jako škola umělecko-průmyslového typu, která spolupracuje s průmyslovými a výrobními podniky, s kulturními, obchodními a mnoha dalšími institucemi a agenturami. Svou činností se snaží přispívat k neustálému zvyšovaní estetické úrovně hmotné kultury, stejně jako k renesanci tradičních průmyslových oborů. Pedagogové a studenti se v rámci výuky i ve své umělecké tvorbě a vědecké činnosti zároveň snaží spoluúčastnit nových tvůrčích postupů, trendů, myšlenek a objevů.

 

Aniž by se škola zpronevěřovala svému umělecko-průmyslovému zaměření, dopřává pedagogům i studentům zázemí a dostatek prostoru i k volné umělecké tvorbě, která reflektuje a ovlivňuje vývoj současného umění a designu. Svědčí o tom účast a ocenění na akcích jako je veletrh For Glass and Ceramics, For Habitat, Silicium Bohemica, řadě sympozií a projektů jako např. Design Blok, Art & Interior, Studentský design, Mladý obal, atd. FUD rovněž pořádá nebo spolupořádá sochařský workshop v Hořicích, Mezinárodní sympozia keramiky a porcelánu, mezinárodní workshopy grafického designu a nových médií (East - West, Intolerance, Vision d´Europe, aj.).