AUUG Motion Synth je určený hudobníkom, tanečníkom aj učiteľom, ktorí chcú vyučovať hudobnú výchovu atraktívnym spôsobom. Príslušenstvo pozostáva z troch komponentov - hliníkového obalu s remienkom, mobilnej aplikácie a cloudovej platformy. AUUG Motion Synth umožňuje bezdrôtovo ovládať počítačový softvér, prípadne pomocou MIDI kábla aj hocaké hudobné zariadenie.
Mobilná aplikácia však vlastný zvuk neprodukuje. Zariadenie transformuje pohyb iPhonu do signálov, ktoré následne preposiela do inej hudobnej aplikácie alebo zariadenia. Zvukový výstup si môžu používatelia prispôsobiť aj stláčaním ôsmich tlačidiel, ktoré sú súčasťou mobilnej aplikácie.
Autori projektu sa snažia získať potrebný kapitál cez Kickstarter. Zariadenie predávajú od 68 USD. Jeho prezentáciu si môžete pozrieť v
o videu.
Interaktivní hračky jsou takové hračky, které reagují na podněty z okolí. Jde tedy převážně o hračky, které vykonávají nějakou akci, například hračky mluvící či nějakým způsobem komunikující. Může se jednati o velmi jednoduché hudební hračky až po roboty, které využívají nejmodernějších technologií, operačních systémů, wifi apod.
Řada interaktivních robotů
Interaktivní roboti nabízejí dětem (a rozhodně i dospělým) řadu možností ke hře. Roboty lze ovládat různými způsoby - hlasem, telefonem přes bluetoth nebo IR dálkovým ovladačem. Zajímavé rozhodně je, že lze přes ovládací software připojením k počítači jednoduše vytvářet vlastní scénář jeho pohybů, naprogramovat vzhled jeho tváře, světla a zvuky, které vydává. Robot může být kladný i záporný hrdina, bojovník s různými druhy útoků. Robot se pohybuje všemi směry,dražší modely mají vestavěnou kameru na hlavě, se kterou umí hýbat. Umí fotografovat, je kompatibilní s iPod či jiným MP3 přehrávačem, umí přehrávat hudbu ve stereo kvalitě a lze ho využít i jako handsfree set. Nejsofistikovanější verze těchto roborů má zabudované Wifi a je opravdovým špiónen. Díky připojení k internetu, lze ovládat na dálku. Má senzory pohybu, které aktivují fotoaparát a když se něco stane, pošle vám e-mailem fotografie. Tito roboti zároveň fungují jako stavebnice.
Vychovej si svého dinosaura
Tým tvůrců složený z animátorů, robotiků, biologů či animátorů přivedl na svět dinosaura nesoucí název Pleo. Zajímavé na této hračce je, že jeho majitel ho vychovává. Podle toho, jak se svému dinosaurovi věnujete, takový je a tolik toho umí - "každý Pleo je jedinečný, každý Pleo má unikátní osobnost, jejíž vývoj je založený na jeho výchově". Pleo nereaguje jen na svého majitele, ale i na své okolí.
Jednodušší interaktivní hračky
Na trhu jsou také levnější hračky, které nemají tolik funkcí, ale přesto mohou nabísnout zajímavé možnosti. Podle mého názoru je vizuálně velmi zajímavý je robotický brouk (v černé, zelené, červené, modré a oranžové barvě), který se pomocí čidel vyhýbá překážkám a lze jej ovládat zvukem, např. tleskáním - s těmito brouky by se mohly pořádat zajímavé a napínavé překážkové závody (myslím, že by to bylo rozhodně zajímavější než uspořádat závody hlemýžďů jako za dob mého dětství). Infračerveným paprskem lze ovládat také robotické píďalky.
Hračka, která učí děti pečovat o o druhé je Medvídek Bolíto - více se podobá klasické plyšové hračce, která je zraněná a péčí o hračku dítě medvídkovi ulevuje a on je tak spokojený a uzdravuje se.
via @Radim Kučera (http://friendfeed.com/c0untzer0)
If youve been waiting for that Minority Report-style interface to really come to fruition, you can finally exhale. One of the science advisors from the Steven Spielberg film has created a real-world implementation of the computer systems seen in the film. Dubbed g-speak, the mind bending OS combines gestural i/o, recombinant networking, and real-world pixels, to deliver what the creators call the first major step in [a] computer interface since 1984.
Interaktivní instalace na festivalu v Glastonbury z roku 2008. Vhodné zejména pro ty, co jsou více tanečně, nežli hudebně nadaní a přesto je láká hudbu tvořit.
Společnost ASUS předstvavila na CESu 2010 (tj. na veletrhu Consumer Electronics Show) koncepty tří zařízení inspirovaných programem Waveface, což je kontextová vize digitálního života podle ASUSu. Tato zařízení se zaměřují především na přenosnost, využití cloud computingu (sdílení hardwarových a softwarových prostředků pomocí sítě) a řídí se mottem Uvidíte pouze to, co potřebujete vidět, a tehdy, kdy to potřebujete vidět. Zabudování různých typů senzorů do jednotlivých produktů má zajistit to, aby se v budoucnosti digitální produkty dokázaly "vcítit" do citového rozpoložení uživatele. Senzory tak budou představovat zdroj rozlišných dat, jichž pak bude možné využít k poskytnutí správných informací a služeb v pravý čas.
Na veletrhu CES 2010 jsou k vidění tyto tři prototypy programu Waveface:
Waveface Casa, obrovský širokoúhlý televizní displej, který se chová jako zábavní centrum a zároveň jako internetový portál; zajímavostí je, že displej Waveface Casa by měl vycítit emoce uživatele, který se na něj dívá.
Waveface Light, rozhraní v podobě notebooku pro využití cloud computingu, vybavené dotykovým displejem; produkt je vyroben z hladkého pružného materiálu a používat ho lze buď v klasické podobě s klávesnicí a obrazovkou, nebo jako plochý tablet s jedním displejem.
Waveface Ultra, snadno přenosné zařízení, jakýsi smartphone, který si uživatel připevní k zápěstí jako hodinky, takže není problém kdykoli a kdekoli získat přístup k potřebným informacím či službám prostřednictvím internetu nebo GPS.
Prezentace jednotlivých produktů programu Waveface na CES 2010 odhalila základní trojlístek trendů, které společnost ASUS hodlá v blízké budoucnosti rozvíjet: mobilitu, cloud computing a empatii.