protože tato plocha byla dříve o projektu coop, archivuji zde původní popisek coop a nadále by měla být o více podobných věcech:
The COOP collaboraton is realized (2008-2009) through a series of media art workshops in different Central European cities, and ending with a public presentation in Bratislava, in May 2009. COOP aims to utilize and strengthen the importance of collaborative models, team creativity, knowledge sharing and different aspects of interdisciplinary dialog within the art and technology oriented educational institutions and civic initiatives. To stimulate an exchange of innovative forms of research and strategies between the universities and art centers in Visegrad countries.
Partners in the project:
Intitut intermedii, FAMU, CVUT, Praha
Katedra intermedii, AKU Banska Bystrica
Intermedia dept. Academy of Fine Arts, Budapest
Col-me, Bratislava
The Polish Society for Electroacoustic Music, Krakow
13:00 - 16:00 Jennifer Parker and Barney Haynes (USA) - prezentace
16:30 - 20:00 Workshop: Arduino pro začátečníky, část 1. vede Hannes Hoelzl (de). Arduino krok za krokem, od instalace po blikajíci diodky - pro úplné začátečníky. Arduino samo za sebe, bez počítače.)
16:30 - 20.00 Workshop: Arduino pro pokročilé, část.1[15] vede Milan Guštar. Použití arduina s MIDI, základní interfacy (optické, knoflíky, posuvníky), vytvoření jednoduchého kontroleru s použitím MIDI a Arduina. Část 2. v sobotu.
Právě se chystá pražská část projektu COOP, zaměřená na hardware hacking a cirtuit bending. Bude se konat od 19. 3 do 22. 3 v IIM, některé části jsou otevřeny pro veřejnost. Podrobný program:
FILMOVÁ A TELEVIZNÍ FAKULTA AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ V PRAZE > více...
FAMU vznikla v rámci AMU v Praze (filmový odbor) v letech 1946/47 jako pátá filmová škola na světě - po Moskvě, Belíně, Římu a Paříži. První uchazeči zde mohli studovat režii, dramaturgii a filmový obraz.
Dnes FAMU zahrnuje nasledující katedry a pracoviště:
Elektrotechnická fakulta ČVUT vychovává vysokoškolsky vzdělané odborníky v oblasti elektrotechniky, sdělovací techniky, automatizace, informatiky a výpočetní techniky. Rozvíjí vědeckou práci, vychovává nové vědecké pracovníky a je centrem pro vědeckou a výchovnou činnost v uvedených oblastech. Fakulta elektrotechnická ČVUT je dnes prestižním českým vysokoškolským pracovištěm s 6000 studenty, se 730 zaměstnanci a s ročním rozpočtem přesahujícím 500 milionů Kč. V současnosti uskutečňuje bakalářské, magisterské a doktorské studijní programy Elektrotechnika a informatika v jazyce českém a anglickém a ve formě prezenční a kombinované.
Fakulta výtvarných umení AKU v Banskej Bystrici > více...
Fakulta výtvarných umení Akadémie umení v Banskej Bystrici je verejná vysoká škola univerzitného typu. Bola založená 1.7. 1997. Základnou formou štúdia na FVU je denné štúdium v študijnom odbore Výtvarné umenie, v prvom stupni štúdia v študijných programoch Audiovizuálne médiá, Grafika, Maľba, Sochárstvo. V druhom stupni štúdia sa študuje na FVU jeden študijný program Voľné výtvarné umenie. Jadrom bakalárskeho štúdia je štúdium v hlavnom ateliéri, interdisciplinárna príprava, technologické predmety, dejiny umenia a ďalšie teoretické disciplíny. Fakulta v rámci regiónu spolupracuje so Štátnou galériou v Banskej Bystrici, Magistrátom mesta Banská Bystrica, s kultúrnymi inštitúciami mesta, so Spolkom architektov Slovenka v Banskej Bystrici, s regionálnym štúdiom STV Banská Bystrica, so Štátnou vedeckou knižnicou, s Oravskou galériou v Dolnom Kubíne, Turčianskou galériou v Martine, Tatranskou galériou v Poprade, atď.
Katedry:
Katedra grafiky, vedúci katedry: doc. Robert Brun, akad. mal.
Katedra intermediálnej a audiovizuálnej tvorby, vedúci katedry: doc. Miroslav Nicz, akad. mal.
Katedra maľby, vedúci katedry: prof. Ľudovít Hološka, akad. mal.
Katedra sochárstva, vedúci katedry: doc. Peter Gáspár, akad. soch.
Katedra teorie a dejín výtvarného umenia, vedúci katedry: PhDr. Katarína Rusnáková